array_key_exists(): Using array_key_exists() on objects is deprecated. Use isset() or property_exists() instead in /home/apr10000/domains/a-projects.lt/public_html/Ip/Internal/Translations/JsonLoader.php:48array_key_exists(): Using array_key_exists() on objects is deprecated. Use isset() or property_exists() instead in /home/apr10000/domains/a-projects.lt/public_html/Ip/Internal/Translations/JsonLoader.php:48assert(): Calling assert() with a string argument is deprecated in /home/apr10000/domains/a-projects.lt/public_html/Ip/Internal/Revision.php:44 Software

Dixit: Odyssey

Taigi, o gi, nutiko taip, kad darbovietėje teko pravesti DIXIT žaidimą 50 žmonių grupei. Teisingai, 50 žmonių! Susiskirstėme komandomis po N žmonių ir žaidimą žaidėme įprastomis 1-6 žaidėjų taisyklėmis.

Kaip išdėlioti atrinktas kortas taip, kad jas matytų visi 50 dalyvių? Vienintelis galimas sprendimas, pasirodė, jas rodyti kažkokiame dideliame ekrane. Taip atsirado asmeninis poreikis susikurti programėlę, kurios pagalba galima būtų ne tik parodyti kortas per projektorių, bet ir balsus, etapus. Taip pat pasirodė idealu, jei taškai būtų paskaičiuojami automatiškai programėlėje.

Programėlės paskutines kodo eilutes baigiau rašyti jau renginio pradžioje, kadangi lietuviai visada mėgsta "ekspromtinius" trumpus terminus, o norisi pasiruošti vis geriau.

Ši programėlė pritaikyta būtent to renginio situacijai, t.y. 5 žaidėjams, tačiau ketinu ją patobulinti arba pakeisti iš pagrindų, kad ji būtų daug lankstesnė ir apimtų daugiau dixit'o papildymų. Tad galima šią versiją pavadinti BETA versija, arba 1.0... ir dalinuosi - gal ji pravers žaidėjams, kuriems norėsis vakarėlyje palikti stalą laisvą vaišėms ir pamiršti taškų skaičiavimą.

Parsisiųsti

 Kitoje versijoje numatyta:

  • Pasirinkti žaidėjų skaičių.
  • patogesnis kortos parinkimas.
  • Taškų" skaidrėje žaidimo pabaigos pažymėjimas
  • Taškų skaičiavimo mygtukas paskaičiuos vieną kartą ir išvalys pažymėjimus

Instrukcijos:

1. Kad būtų paprasčiau rasti programėlėje norimą kortą, reikia sunumeruoti pačias dixit'o kortas atitinkamais skaičiais pagal programėlę. Jokiais būdais nerekomenduoju rašyti tušinuku skaičių ant pačių kortų - nusipirkite žaidimui skirtas įmautes ir greta kortos į įmautę įdėkite ir mažą lapuką su skaičiuku - negadinkite kortų.

2. Programėlėje yra 4 skaidrės - "Pasakotojas", "Klausytojai", "Spėjimas", "Taškai".
Esminės yra tik dvi - "Spėjimas" ir "Taškai". Kitos yra tik papildomos - žaidimo eigos sekimui/parodymui. Pvž., kol pasakotojas galvoja sakinį, galite rodyti "Pasakotojas" skaidrę ir parinkti spalvą nurodančią pasakotoją.

3. Įvedant skaičiukus virš kortų parodomos atitinkamos kortos.

4. Balsavimo etape po kortomis pažymimi balsuotojai už kiekvieną kortą bakstelint ant kvadratukų.

5. Atskleidžiant pasakotojo kortą ji yra pažymimą bakstelint virš kortos esantį trikampėlį.

6. Po trikampėliu esantys lenkti stačiakmpiai pažymi kortos savininką. Kortoms, negavusioms balsų, nebūtina nurodyti savininko.

7. Esant kitam etapui, kei reikia parodyti kitas kortas ir atlikti naują balsavimą, galima paspausti "c" viršutiniame dešiniajame kampe, kad būtų išvalytos visos prieš tai buvusios parinktys.

8. "Taškų" skaidrėje galite žymėti rezultatus kiekvieną kartą rankiniu būdu arba paspausti "+", kad taškai būtų paskaičiuoti automatiškai pagal pažymėjimus esančius "Spėjimo" skaidrėje. (neišvalykite žymėjimų, kol nepaskaičiavote rezultatų).

PASTABA: Nespauskite "+" daug kartų - kiek artų paspausite, tiek kartų bus priskaičiuoti taškai pagal paskutinio etapo spėjimus.